Makale

VIP72 Alternatifi 8 Socks5 Proxy hizmeti veren firma

VIP72 proxy şirketine bir alternatif mi arıyorsunuz? Alternatifi olabilecek 8 Socks5 Proxy hizmeti veren firmaları sizler için derledik. İşte kullanabileceğiniz VIP72 Socks Proxy‘lerine en iyi alternatiflerden oluşan 8 sitenin adres bilgisi ve detayları.

VIP72 Proxy nedir?

VIP72, kullanıcıların IP adreslerini gizlemek ve internet bağlantılarını şifrelemek için anonim proxy’ler kullanmalarına izin veren ücretli bir proxy hizmetidir. Bu firma, internet bağlantılarını güvenli hale getirmenin ve çevrimiçi gizliliği korumanın bir yolu olarak pazarlanmaktadır. Bununla birlikte, bir proxy kullanmanın internette tam bir anonimlik sağlamadığını ve kullanıcıları her türlü çevrimiçi izleme veya gözetimden korumayabileceğini unutmamak önemlidir. Herhangi bir hizmet veya aracı kullanmadan önce güvenlik ve mahremiyet üzerindeki etkilerini araştırmak ve dikkatle değerlendirmek her zaman iyi bir fikirdir.

VIP72 vekil sunucu firması

VIP72 Proxy’leri neden önemli

Bu firmanın neden önemli olduğunu anlamak için öncelikle bazı terimlerin bilinmesi netlik açısından iyi olacaktır. Öte yandan HTTPS ve SOCKS5 in ne olduğunu tam olarak bilmek gerekiyor.

HTTPS nedir?

HTTP proxy, istemci ile sunucu arasında aracı görevi gören bir sunucudur. Bir istemci bir sunucuya istekte bulunduğunda, istek proxy üzerinden gider ve proxy de istemci adına sunucuya istekte bulunur. Sunucu, daha sonra istemciye yanıt veren proxy’ye yanıt verir. Bu, sunucuyla aynı ağda olmayan istemcilerle sınırlı sunucudaki kaynaklara erişmek veya istemcilerin IP adreslerini gizleyerek güvenliği artırmak için kullanılabilir. Sıkça istenen kaynakları önbelleğe almak için bir HTTP proxy’si de kullanılabilir ve bu da performansı artırabilir.

SOCKS5 nedir?

SOCKS, bir istemci ile bir sunucu arasında güvenli bir ağ bağlantısı kurmak için kullanılan bir protokoldür. SOCKS5, SOCKS protokolünün ek kimlik doğrulama ve güvenlik özellikleri içeren bir sürümüdür. Genellikle ağ kısıtlamalarını atlamak veya sunuculara güvenli bir şekilde bağlanmak için kullanılır. SOCKS5, birçok ağ uygulaması tarafından desteklenir ve çoğu işletim sistemiyle birlikte kullanılabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  ChatGPT nedir? Yapay zekada nasıl bir yol katettik?

Gelgelelim bu firmanın neden önemli olduğuna. Vekil sunucu olarak gizliliği diğer firmalardan daha güçlü olduğu için bu şirkete önem veriliyor.

VIP72 firmasınında artık iyi çalışmadığı öne sürülüyor!

Bu firma hakkında alınan şikayetler artmaya başlayınca istemciler artık alternatif firmaların peşine şimdiden düşmüş gibi. Bizde bu firmanın yerini alabilecek bazı firmaları araştırdık. Sonuç olarak bir liste oluşturabildik.

VIP72 neden çalışmıyor diye bazı sorunlar duymuş olabilirsiniz. Ücretini ödeyip sonra yanıtta alamayabilirsiniz. Bu nedenle temkinli olmanızda fayda vardır.

VIP72 Alternatifi 8 Socks5 Proxy hizmeti sunan firma listesi

Aşağıdaki firmaların vekil sunucuları HTTPS veya SOCKS5 protokollerinde hizmet verebiliyor. İster statik IP isterseniz de değişebilir IP hizmeti alabilirsiniz. Bu arada listedeki firmalar güvenlik ve ödeme sağlamlığı açısından test edilmemiştir. Bu yüzden sorumluluk ziyaretçiye aittir.

Listelediğimiz firmaların ödeme yöntemleri geniş bir ağa sahiptir. Kredi kartı, kripto para ile ödeme, PayPal ve diğer bazı ödeme yöntemi kolaylığına sahiptirler. İşte listemiz;

  1. Soax
  2. Bright Data
  3. Shifter
  4. Geonode
  5. Proxy-Seller
  6. Hydraproxy
  7. Proxy-cheap
  8. Proxyrack

Mehmet Nuri ARSLAN

Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezunum. Teknoloji en büyük tutkum. Ayrıca blokzincir teknolojisini yakından takip ediyorum. Pokho platformunda haber, makale ve videolarımı takibe alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu